Ponor sa do prítomného okamihu – Mindfulness pri vode

V lete všetci trávime čas viac pri vode ako v zime, hlavne z toho dôvodu, že nie je zamrznutá, a človek sa v nej teda môže okúpať bez toho, aby riskoval svoj život či zdravie (😄). Niekedy však napriek tomu, že sme obklopení krásnou prírodou v podobe mora či jazera, sa nedokážeme skutočne dostať mysľou … Čítať ďalej Ponor sa do prítomného okamihu – Mindfulness pri vode

Návod na nový návyk (kedykoľvek počas roka)

Predsavzal som si, že už nebudem jesť koláče, a potom som si predsa vzal. Ha. Nebudem klamať, že aj mňa, podobne ako mnohých ďalších ľudí, trošku unavuje každoročný "hype" ohľadom novoročných predsavzatí, ktoré priemerne vydržia iba 2 týždne (podľa Statistic Brain Research Institute). Navzdory tomu si myslím, že je nový rok super čas začať s … Čítať ďalej Návod na nový návyk (kedykoľvek počas roka)

VIDEO: Ako cestovať svojim telom? (vedená meditácia body-scan)

Pokiaľ ti už niekedy prišlo zle, keď si musel odprezentovať svoju prácu v škole, či v práci, mal si motýliky v bruchu, keď si sa stretol s niekým atraktívnym, alebo sa ti zvýšil tep, keď si sledoval politickú situáciu, tak vieš, že tvoje telo reaguje na tvoj emocionálny stav. Dobrá správa je, že keď sa … Čítať ďalej VIDEO: Ako cestovať svojim telom? (vedená meditácia body-scan)